Atrakcje turystyczne

Jazda konna - nauka jazdy konnej, przejażdżki konne i bryczką, ul Boczna 72-330 Mrzeżyno, około 300m od ośrodka.

Wesołe miasteczko Mrzeżyno zapewnia sporo atrakcji szczególnie dla dzieci dla których rodzice nie szczędzą pieniędzy w czasie wakacji. Pociechy które ciągle rozpiera energia z pewnością znajdą dobrą okazję aby się wyszaleć.

Hala Sportowo-Widowiskowa - najnowocześniejszą położoną najbliżej morza Halę Widowiskowo-Sportową.

Hala dysponuje głównym boiskiem sportowym o wymiarach 24 x 44 m z trybunami dla 433 osób /boisko do piłki ręcznej 40 x 20 m, boisko do piłki koszykowej 28 x 15 m, boisko do piłki siatkowej 18 x 9 m/; istnieje możliwość podzielenia boiska głównego na trzy mniejsze powierzchnie za pomocą ruchomych kurtyn, salą kondycyjną fitness, salą siłowni, salą do gry squash z trybuną dla 33 osób, modułową ścianą do wspinania się, sceną o wymiarach 12 x 10 m z funkcją okotarowania, oświetlenia i nagłośnienia, ekranem kinowym, zespołem szatni i natrysków dla każdych z ww. sal sportowych oraz sauną, salą wielofunkcyjną z bufetem. Kontakt: 72-330 Mrzeżyno, al. Tysiąclecia 32 A.

Stadnina koni – Nowielice – w dolinie rzeki regi, w pasie nadmorskim około 8 km od morza w pobliżu Trzebiatowa.

Dziki Zachód - Centrum rozrywki i jazdy konnej - Mini Zoo to kilkuhektarowy teren położony tylko 2 km od Kołobrzegu i 4 km od morza.

Jest to miejsce dzikich prerii i stada galopujących koni.

Na tych ziemiach znajduje się wioska indianska, miasteczko westernowe, mini Zoo, wiele placów zabaw. stajnie, ogród, Motel i kuchnia szeryfowej. W dwóch złączonych ze sobą wielkich wigwamach przy ognisku może bawić się 150 osób, można przebierać się w stroje indiańskie lub kowbojskie, zjeść coś z rusztu, popijać piwko, później przejechać się bryczką, koniem lub wielbłądem lub na byku - rodeo.

Można tu spędzić cały dzień przyjemnie i spokojnie, bądź z mnóstwem wrażeń i przygód.

Indianie tańczą, kowboje strzelają, dzieciaki doją kozy i nie ma miejsca na nudę!

Kołobrzeg - Zieleniewo 119

BASTION, Kołobrzeg ul. Koszalińska

"Bastion" posiada w swojej kolekcji czołg T55, samochody pancerne, transportery opancerzone, pływający transporter samobieżny i nie tylko ... Kolekcja ta służy przede wszystkim przejażdżkom po poligonie, które dostarczają wszystkim uczestnikom niepowtarzalnych doznań, polegających na bezpośrednim obcowaniu ze sprzętem - co do tej pory możliwe było tylko w wojsku.

Pojazdy także można zwiedzać, a osobom zainteresowanym szczegółami związanymi ze specyfiką każdego pojazdu udzielamy wyczerpujących wyjaśnień. Dodatkowo na naszym terenie można skorzystać z posiłku z wojskowej kuchni polowej, boiska sportowego, pointballa, strzelnicy z broni pneumatycznej, sklepu z artykułami wojskowymi.

FORT ADVENTURE

Militarna przygoda dla małych i dużych. Tor przeszkód, samochód terenowy, strzelnica, paintball, zjazdy na linach, przeprawa desantowa, wspinaczka na skrzynkach, most linowy, poszukiwanie skarbu za pomocą wykrywacza metalu, różne gry i zabawy zespołowe, wystawa sprzętu wojskowego. Możliwość zorganizowania ogniska, grilla, imprezy okolicznościowej itp.

Kołobrzeg, ul. Bałtycka 1

Tematyczne ogrody Hortulus w Dobrzycy

Tematyczne ogrody Hortulus w Dobrzycy zostały założone w 1992 roku. Ich realizacja wciąż trwa. Corocznie przybywają nowe ogrody, są też tworzone nowe kompozycje. Powierzchnia ogrodów to ponad 4 ha. Istotą tych ogrodów jest pokazanie układu roślin w kompozycjach ogrodowych i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach (stąd brak tabliczek z nazwami). Zwiedzanie ogrodów Hortulus, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej. Dlatego, też ogrody są podzielone tematycznie. Są wśród nich klasyczne, jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, jak ziołowy, czy warzywny.

www.hortulus.com.pl

Piracka Przygoda

Działa już ponad 10 lat zajmując się organizacją imprez dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych, w tym dużych imprez integracyjnych. Programy edukacyjno rozrywkowe organizowane są w oryginalnej scenerii XIX wiecznego fortu. Nawiązują do tradycji morskich, związanych z tradycją wielkich żaglowców i odwołujące się do romantycznego wizerunku piratów z okresu od XVII do XIX wieku. Programy przygotowywane są przez instruktorów zawsze ubranych w stylizowane stroje. Gry i zabawy cieszą się sporym zainteresowaniem. Jako piraci przygotowywaliśmy oprawę dla programów telewizyjnych i radiowych. Uczestniczyliśmy w programach Bezpieczna Jedynka, Teleranek, cyklach programów dla dzieci przygotowywanych na ferie zimowe. Program realizowany jest w scenerii autentycznego napoleońskiego fortu. Oficerowie zachowują się tak jak na dżentelmenów przystało, ubrani są w stylizowane mundury, a podczas programu wszystkich obowiązują zachowania znane z filmu „Pan i władca. Na krańcu świata”, „Piraci z Karaibów” oraz „Wyspa Skarbów”. Oficerowie dysponują białą bronią, pistoletami, muszkietami oraz armatami. Uczestnicy programu nauczą się szant i posmakują dymu podczas ostatniej salwy (oddanej z petard, którymi ładujemy armaty). Program kończy się zabawą, lub ogniskiem zależnie od upodobań grupy.

Rzeka Rega - wypływa z jeziora Resko na Pojezierzu Drawskim. Doskonale nadaje się do spływów kajakowych (jedyna w Polsce, którą spłynąć można prawie od źródła do morza. Regę często odwiedzają wędkarze - bogata jest w trocie wędrowne i inne łososiowate.

Spływy kajakowe - szlak kajakowy zaczyna się w Świdwinie i kończy w bazie OSiR w Mrzeżynie i liczy prawie 140 km. Rega to łatwa i malownicza rzeka, ale na drodze spływu znajduje się kilka przeszkód wymagających przenoszenia kajaków.

Jezioro Resko Przymorskie - dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza 300-metrowej szerokości mierzeją. Przy jeziorze znajduje się przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Resko Przymorskie jest idealnym miejscem dla amatorów wędkowania - bogate jest w szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, liny i węgorze.